Čo je to vlastne jarná kontrola?

Cesty dali naším vozidlám v zime naozaj zabrať – soľné posypy, teploty dlhodobo pod nulou, množstvo výtlkov. Zaťažkávacie skúšky, s ktorými sa museli vaše vozidlá počas dlhej zimy vyrovnávať. Jarná kontrola by mala byť samozrejmosťou pre každého motoristu, ktorému záleží na dobrom technickom stave jeho vozidla.
Aktuálne prebiehajú zvýhodnené ponuky jarných servisných kontrol a preverenia stavu vozidla po zime ako aj výhodné akcie na letné pneumatiky a komplety. Jarná kontrola vozidla u nás začína od podvozku. Prehliadka zahŕňa kontrolu podvozku, geometrie náprav, tlmičov, stavu pneumatík a diskov, bŕzd, akumulátora, ostrekovačov, osvetlenia, chladiacej sústavy. Tieto partie v zime trpeli najviac a ich preverenie bez špeciálnych prístrojov nie je možné. Jarná prehliadka je preventívnou kontrolou vozidla. Na presnom rozsahu ďalších opráv sa dohodnete až následne. Servisní poradcovia vám ku každej prehliadke pripravia zoznam odporučených opráv.
Udržíte vaše náklady „na uzde“ a nebudete tak platiť za niečo, čo ste dopredu si neobjednali.
Navyše aj náhradné diely, ktoré treba vymeniť, alebo príslušenstvo, v tomto období ponúkame za zvýhodnené ceny, so zľavou aj niekoľko desiatok percent.
Podvozokspodné partie auta sú zanesené od posypov na zimných cestách. Podvozok treba odsoliť, rizikovými miestami sú najmä podbehy, kde sa soľ usádza najviac.
Tlmičetým dali najviac zabrať výtlky na vozovkách, ktoré tento rok v množstve predbehli tie predošlé. Na špeciálnom prístroji vám zmeriame funkčnosť tlmičov, preveríme ich vôľu a tesnosť zavesenia.
Svetlánastavenie svetlometov určite nerobte sami, nechajte to na odborníkov. Nastavia presné sklony stretávacích a diaľkových svetiel, zmerajú aj ich svietivosť.
Stierače a ostrekovačeodporúčame meniť stierače 2x ročne a po zime je ideálne obdobie.
Brzdová sústavavyčistíme brzdové kotúče, doštičky a skontrolujeme aj tesnosť celého brzdového systému. Dôležité je tiež preveriť symetriu a účinnosť bŕzd.
Batériamráz počas zimy vyčerpal akumulátor. Pri teplotách okolo -20°C sa jeho kapacita zníži až o polovicu. Nechajte batériu poriadne nabiť a očistiť póly od oxidačných nánosov.
Objednajte sa jednoducho a pohodlne online tu:

Online objednávka do servisu IMPA >>>

Alebo využite zvýhodnené ceny opráv vozidiel pri objednaní online cez našu expres stránku www.impa-expres.sk priamo na termín a čas, ktorý vám vyhovuje.

www.impa-expres.sk >>>

Kontakty siete IMPA >>>

Zbav sa starej a vymeň ju za mladšiu!

Zbavte sa svojho starého auta a vymeňte ho za mladšie. Teraz s výkupným bonusom 500 €!

Kúpte si ročné jazdené auto ŠKODA Fabia, Octavia, Rapid, Rapid Spaceback, Yeti alebo Citigo, do 25 000 km, s výhodami a bonusom podľa vlastného výberu:

>> výkupný bonus 500 € s DPH za Vaše staršie vozidlo akejkoľvek značky (výkupný bonus vo výške 500 € s DPH získa zákazník nad rámec výkupnej hodnoty jazdeného vozidla, ak sa rozhodne kúpiť ročné jazdené vozidlo ŠKODA z ponuky IMPA v čase trvania akcie a bude poskytnutý ako  zľava z ceny novšieho vozidla) alebo
>> financovanie na tretinky alebo
>> Šekovú knižku IMPA Service Care.

Bonusy nie je možné navzájom kombinovať.

www.zbavsastarej.sk >>>

Bonusy nie je možné navzájom kombinovať.

Zoznámte sa: Peter Gajdoš

Zodpovedá za riešenie reklamácií a garančných opráv vozidiel koncernu VW. Má na svojom konte niekoľko ocenení a víťazstiev v národnej vedomostnej súťaži ŠKODA Service Challenge. Jeho dlhoročná prax v riešení garancií je zárukou a my sme vďační, že ho máme v servisnom tíme IMPA Bratislava. Servisný poradca a garančný technik Peter Gajdoš.

Peter Gajdoš

Spoznajte ho bližšie vďaka odpovediam na 5 otázok:

1. Ako dlho pracuješ v IMPA?

“10 rokov.”

2. Čo ťa na tvojej práci baví najviac?

“Práca so zákazníkom.”

3. Aká je tvoja obľúbená trasa za volantom?

“Akákoľvek, lebo jazdenie ma baví.”

4. Aký je tvoj obľúbený model vozidla ŠKODA, resp. VW / Audi, a prečo?

“ŠKODA Octavia.”

5. Čomu sa najradšej venuješ vo svojom voľnom čase?

Rodina.

Pozrite si, aké hodnotenie dostáva od zákazníkov Rastislav a pridajte aj vaše hodnotenie. 🙂