Zvolávacia akcia – softvérový problém dieselových motorov

Ctení zákazníci,
radi by sme vás informovali, že spoločnosť Volkswagen Group vyvíja maximálne úsilie, aby objasnila nezrovnalosti súvisiace so softvérom niektorých dieselových motorov.

Najväščou snahou je čo najrýchlejšie pripraviť technické riešenie. Vzhľadom na veľké množstvo verzií softvéru, ktoré je potrebné vyvinúť a otestovať, bude program aktualizácie vozidiel prebiehať v niekoľkých etapách minimálne počas roka 2016.

Informáciu o tom, v ktorom mesiaci bude softvér pre vaše vozidlo k dispozícii, vám poskytneme na našich webových stránkach alebo vás budeme informovať prostredníctvom emailového newslettera. Na základe nej si potom budete môcť približne naplánovať návštevu servisu podľa vlastných preferencií. Odporúčame spojiť túto návštevu s pravidelnou servisnou prehliadkou či inou plánovanou návštevou servisu.

Zaregistrujte sa a buďte medzi prvými!

Ak chcete byť informovaný medzi prvými, zaregistrujte sa jednoducho online na odber našich emailových noviniek a do poznámky uveďte motorizáciu vášho vozidla (1.2 TDI, 1.6 TDI alebo 2.0 TDI). A keď bude aktualizácia softvéru vášho vozidla k dispozícii, dostanete pozvánku na návštevu nášho servisu… >>> link na registráciu

Overte si Vaše vozidlo!

Ak si chcete overiť, či bol softvér vykazujúci nezrovnalosti nainštalovaný aj do vášho vozidla, kliknite jednoducho na tieto odkazy a zistíte, či sa Vášho vozidla týka zvolávacia akcia.

Radi by sme vás ubezpečili, že dôvera našich zákazníkov a pre nás zostáva prvoradá a že bezpečnosť a pojazdnosť Vášho automobilu nie je touto situáciou nijako dotknutá.

Navštívte nás v našich AUTORIZOVANÝCH SERVISOCH SIETE IMPA alebo sa objednajte jednoducho a pohodlne ON-LINE.

Pre viac informácií nás kontaktujte na bezplatnom tel. č. 0800 10 20 10.

Váš autorizovaný servisný partner ŠKODA, Volkswagen a Audi. Vaša IMPA

Zoznámte sa: Rastislav Petkáč

Každý náhradný diel v IMPA prejde jeho rukami. Zabezpečí vám pekné disky, kvalitné pneumatiky, strešné boxy alebo aj lifestylové doplnky z Originálneho príslušenstva. Vedúci služby dielcov a príslušenstva Rastislav Petkáč.

Rastislav Petkáč

Spoznajte ho bližšie vďaka odpovediam na 5 otázok:

1. Ako dlho pracuješ v IMPA?

“8 rokov.”

2. Čo ťa na tvojej práci baví najviac?

“Všetko :-)”

3. Aká je tvoja obľúbená trasa za volantom?

“D1.”

4. Aký je tvoj obľúbený model vozidla ŠKODA, resp. VW / Audi, a prečo?

“Superb Combi III.”

5. Čomu sa najradšej venuješ vo svojom voľnom čase?

Mojej malej ďobke NATY, manželke a hre v kapele.

Pozrite si, aké hodnotenie dostáva od zákazníkov Rastislav a pridajte aj vaše hodnotenie. 🙂

Zoznámte sa: Katarína Toporcerová

Ak ste k nám do IMPA volali, už ste s ňou pravdepodobne hovorili. Nájdete ju v našom showroome v Bratislave. Venuje sa objednávaniu do servisu a zároveň pracuje ako referent starostlivosti o zákazníkov.

Katarína Toporcerová

Spoznajte ju bližšie vďaka odpovediam na 5 otázok:

1. Ako dlho pracuješ v IMPA?

“O mesiac to budú dva roky.”

2. Čo ťa na tvojej práci baví najviac?

“Vtipní zákazníci. :-)”

3. Aká je tvoja obľúbená trasa za volantom?

“Smer Poprad – Tatry.”

4. Aký je tvoj obľúbený model vozidla ŠKODA, resp. VW / Audi, a prečo?

“Volkswagen.”

5. Čomu sa najradšej venuješ vo svojom voľnom čase?

“Bicyklovanie, volejbal … “

Pozrite si, aké hodnotenie dostáva od zákazníkov Katarína a pridajte aj vaše hodnotenie. 🙂

Výmenou pneumatík sa údržba auta po zime nekončí

Čert nikdy nespí, buďte pripravení. Pretože výmenou pneumatík sa údržba auta po zime nekončí.

Jar klope na dvere a preto je najvyšší čas rozmýšľať o príprave auta na jarnú prevádzku. Tá zďaleka nekončí výmenou zimných pneumatík za letné. Pre motoristov, ktorí ešte s prípravou nezačali, ponúkame odporúčania, na čo sa sústrediť a na čo nezabudnúť.

Údržba auta po zime je nemenej dôležitá ako jeho príprava na zimu. Zimné mesiace dajú autu naozaj zabrať, prípravu na mesiace bez snehu a mrazu preto rozhodne netreba zanedbať. Technický stav vozidla po zime netreba podceňovať. 

Motoristi by sa nemali obmedziť iba na prezutie automobilu a štandardné vyčistenie. Servis auta po zime zahŕňa ďalšie potrebné úkony, ktoré nie vždy dokážeme urobiť doma v garáži. Dnešné automobily sú navyše vybavené celým radom moderných asistenčných systémov, ktoré si môžu vyžadovať odbornú kontrolu. Aj preto odporúčame motoristom, aby prípravu auta na jarnú prevádzku zverili odborníkom v autorizovanom servise. Máte záruku, že na nič nezabudnete, vaše auto dostane prvotriednu starostlivosť podľa predpisov výrobcu a vyhnete sa problémom v budúcnosti. Bezpečnosť musí byť na prvom mieste.

Pneumatiky sú základ

Štandardným úkonom je výmena zimnej sady pneumatík za letnú. Prezuť na letné pneumatiky sa odporúča vtedy, keď priemerné denné teploty niekoľko dní po sebe prekročia 7°C. Podľa cestného zákona sú zimné pneumatiky povinné, ak je na ceste súvislý ľad, sneh alebo poľadovica. Pokiaľ sa ešte chystáte na jarnú lyžovačku alebo do vyššie položených oblastí, letné pneumatiky obujte až po návrate. Určite si pred prezutím skontrolujte, v akom stave sa letná sada nachádza. Minimálna hĺbka dezénu je podľa zákona 1,6 milimetrov. Ak nechcete riskovať, odporúčame nejazdiť s pneumatikami, ktorých dezén má výšku menej ako 4 milimetre.

Kompletné sady kolies alebo pneumatiky, ktoré sa práve nevyužívajú, môžete podľa predpisov výrobcu uskladniť aj našich v autorizovaných servisoch IMPA. Pokiaľ ich však chcete nechať napríklad v garáži, venujte pozornosť spôsobu uskladnenia. Ak skladujete pneumatiky na diskoch, naukladajte ich bokom na seba, uložte do stojanu alebo zaveste na stenu. Odporúčaný tlak vo vnútri uskladnených pneumatík je 100 kPa. Pneumatiky bez diskov nie je vhodné uskladňovať naukladané na seba, ale vedľa seba vo zvislej polohe. Nezabudnite ich však minimálne raz za mesiac pootočiť.

Toto zvládnete aj sami

Niektoré servisné úkony zvládnete aj sami, iné radšej zverte do rúk odborníkov v našich autorizovaných servisoch. V neustálom kolotoči povinností sa môže stať, že zabudnete na termíny pravidelnej technickej a emisnej kontroly. Rozhodne si skontrolujte platnosť oboch zákonných kontrol. Pokiaľ sa blíži expirácia alebo vám práve ich platnosť vypršala, urýchlene si naplánujte návštevu stanice technickej a emisnej kontroly. Vyhnete sa tak nielen finančnej sankcii, ale aj zabaveniu dokladov a nemožnosti využívať vaše auto.

Náš tip pre vás: zaregistrujte sa na našej stránke www.impa.sk – v sekcii Servis / Pripomenutie STK – EK. Aby ste si nemuseli pamätať termíny nasledujúcej TK/EK alebo ich neustále sledovať, ponúkame vám službu, ktorá vás jednoducho a bezplatne e-mailom alebo SMS včas upozorní na koniec platnosti technickej, resp. emisnej kontroly. Stačí do formulára zadať evidenčné číslo vášho vozidla s dátumom platnosti kontroly a ponechajte sledovanie termínu na nás!

Po zime bývajú automobily zanesené nečistotami a nánosmi soli nielen na viditeľných miestach karosérie. Okrem bežného umytia a ošetrenia laku karosérie treba odstrániť aj nečistoty na miestach, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Rovnakú pozornosť treba venovať aj interiéru, batožinového priestoru a netreba zabudnúť ani na priestory pod kobercami a sedadlami.

Určite zvládnete skontrolovať aj funkčnosť osvetľovacej sústavy. Ak ste počas zimy vymieňali žiarovky vo svetlometoch, odporúčame aj kontrolu ostatných žiaroviek, náhradných žiaroviek aj poistiek. Nastavenie stretávacích, diaľkových a prípadne aj hmlových svetiel však už prenechajte odborníkom. Pohybom po tvrdom snehu a ľade a tuhými mrazmi trpia aj gumičky stieračov, ktoré sa opotrebovávajú, strácajú pružnosť a stávajú sa prakticky nefunkčnými. Ich výmena je rýchla a finančne nenáročná.

Nemrznúcu zmes v ostrekovačoch treba vymeniť za kvapalinu určenú na letné obdobie, ktorá ľahšie odstraňuje organické nečistoty. Rovnako tak treba ošetriť trysky ostrekovačov od prípadných nečistôt. Skontrolujte a namažte všetky pánty na dverách, kapote a veku batožinového priestoru, aby ste sa vyhli nepríjemným zvukom pri ich používaní. Použili ste v zime niečo z lekárničky v aute? V rámci jarnej údržby a príprav na sezónu tak nezabudnite skontrolovať jej stav a podľa predpisov ju doplniť. Nikdy neviete, kedy budete jej služby potrebovať.

Náročnejšie úkony zverte autorizovanému servisu

Rozhodne si vždy nechajte skontrolovať funkčnosť brzdovej sústavy. V našich autorizovaných servisoch IMPA vám zmeriame účinnosť bŕzd na zodpovedajúcom zariadení. Dôležitým úkonom je aj kontrola tesnosti olejovej vane motora a prevodovky. Zanedbaná kontrola stavu ochranných manžiet podvozkových častí, ako napríklad kĺbových hriadeľov a čapov, môže mať za následok poškodenie a netesnosť ochranných manžiet a následné poškodenie krytých častí. Pri kontrole podvozku odporúčame skontrolovať aj ochrannú vrstvu spodnej časti karosérie proti chemickým a mechanickým vplyvom. Nezabudnite skontrolovať aj stav akumulátora.

V zime je na cestách oveľa viac nečistôt a kamienkov, ktoré môžu poškodiť lak. Poškodenie antikoróznej ochrany karosérie ošetria v autorizovanom servise vhodnou opravárenskou technológiou. Počas zimných mesiacov trpí náprava zvýšenou záťažou. Často dochádza k zmene geometrie náprav, ktorá má vplyv na jazdné vlastnosti, ako aj na životnosť podvozkových častí vrátane pneumatík.

Pokiaľ je vaše auto vybavené asistenčnými systémami, napríklad front assistantom alebo adaptívnym tempomatom, odporúčame okrem nastavenia geometrie aj kontrolu nastavenia asistenčných systémov, najmä ak sa vám podarilo vojsť do záveja alebo kopy snehu. Už o pár týždňov bude v plnom zaťažení aj klimatizácia. Znečistený systém klimatizácie môže mať neblahé účinky na zdravie, preto je dôležité venovať aj klimatizácii patričnú pozornosť.

Využívať autorizovaný servis sa oplatí

Využívanie autorizovaného servisu má okrem špičkovej starostlivosti aj ďalšie nezanedbateľné výhody. Napríklad majitelia automobilov značky ŠKODA, ktorí využívajú služby autorizovaných servisov, majú k dispozícii automaticky a zdarma službu Doživotná garancia mobility Premium. V rámci nej môžu pri nečakanej poruche alebo pri inom probléme s automobilom využívať pomoc od asistenčnej služby ŠKODA Assistance 24 hodín denne, 365 dní v roku v Slovenskej republike aj v zahraničí.

www.impa.sk

Call centrum: 0800 10 20 10

Čo musí obsahovať autolekárnička?

Na to, že autolekárnička je pevnou súčasťou povinnej výbavy vozidla sme si už zvykli a je to tak v poriadku. Mnohý z nás ju už pri rôznych príležitostiach aj použili.

Nezabudnite ju po použití následne doplniť, resp. vymeniť za novú. Viete čo musí autolekárnička podľa zákona obsahovať?

Obsah autolekárničky pre kategóriu motorových vozidiel M1, N, T, C a Ps

C.1. Modul č. 1 – Pomôcky, dezinfekcia a ochrana záchrancu
1. rúško resuscitačné s ventilom, 1 ks
2. izotermická fólia 220 x 140 cm alebo 200 x 150 cm, 1 ks
3. 2 páry vyšetrovacích rukavíc, minimálna veľkosť L
4. utierky s čistiacim a antimikrobiálnym účinkom, samostatne zabalené, 4 ks
5. nožnice určené pre zdravotníctvo, celokovové, so zaoblenými hrotmi, ostré, minimálna dĺžka 15 cm, 1 ks
6. zatváracie špendlíky s minimálnou dĺžkou 4 cm, 6 ks

C.2. Modul č. 2 – Malé rany, odreniny
1. náplasť s vankúšikom (rýchloobväz) 4 cm x 8 cm, 10 ks
2. tampóny s čistiacim a antimikrobiálnym účinkom alebo utierky s čistiacim a antimikrobiálnym účinkom na ošetrenie drobných rán, samostatne zabalené, 8 ks
3. gázový krycí obväz sterilný – kompres (minimálne 7, 5 x 7, 5 cm), 2 bal. á 5 ks
4. náplasť hladká textilná, 2, 5 cm x 5 m, lepivosť minimálne 7N/25 mm, 1 ks

C.3. Modul č. 3 – Veľké rany, krvácanie, popáleniny
1. obväz hotový sterilný s kompresom, minimálna šírka obväzu 10 cm, minimálne rozmery kompresu 10 cm x 10 cm, minimálna dĺžka obväzu 120 cm, savosť kompresu minimálne 800 g/m2, 2 ks
2. gázový krycí obväz sterilný – kompres (minimálne 10 x 10 cm), 2 bal. á 5 ks
3. ovínadlový obväz hydrofilný, sterilný, 10 cm x 5 m, 1 ks
4. ovínadlový obväz hydrofilný, sterilný, 6 cm x 5 m, 1 ks

C.4. Modul č. 4 – Zlomeniny, poranenia kĺbov
1. elastický obväz dlhoťažný (určený na ľahkú až strednú kompresiu) 10 cm x 4 m, 2 ks
2. elastický obväz dlhoťažný (určený na ľahkú až strednú kompresiu) 6 cm x 4 m, 2 ks
3. trojrohá šatka textilná, rozmery najmenej 96 x 96 x 136 cm, 2 ks

Karta prvej pomoci (príklad karty prvej pomoci, spracovanej podľa vyhlášky).

Ak ju ešte nemáte, alebo ju nemáte kompletnú, objednajte si TU.