Volkswagen produkty roka

Volkswagen Service. Buďte originál. Ako vaše vozidloVolkswagen.

Pri kúpe vozidla značky Volkswagen ste ukázali, že si potrpíte na kvalitu. Aby ste túto kvalitu zachovali aj naďalej, spoľahnite sa na služby autorizovaného servisu Volkswagen. Tu vám vždy dobre poradia a postarajú sa o bezproblémový chod vášho vozidla.

Pri výrobe vozidla Volkswagen sa používajú iba diely, ktoré kvalitou zodpovedajú štandardu značky. Všetky diely prechádzajú podobným procesom vývoja, akým prechádzajú aj vozidlá. Preto sú Originálne diely schválené výrobcom tou najlepšou voľbou pre vás a vaše vozidlo.

Produkty z kategórie Originálne príslušenstvo kvalitatívne aj dizajnovo korešpondujú s vaším vozidlom a s vašou osobnosťou. Paleta príslušenstva je skutočne široká a nájdete v nej všetko potrebné pre vaše pohodlie, bezpečnosť či dovolenkové aktivity.

Volkswagen bezpečnostná kontrola

Každé ročné obdobie so sebou prináša výkyvy počasia, ktoré vplývajú nielen na vás, ale aj na vaše vozidlo. Doprajte mu preto preventívnu prehliadku u vášho servisného partnera. Pri Volkswagen Bezpečnostnej kontrole skontrolujeme vaše vozidlo bod po bode a upozorníme vás na prípadné nedostatky.

Brzdové kotúče

Kvalita súčiastok zohráva pri brzdení rozhodujúcu úlohu. Volkswagen Originálne brzdové kotúče sú odolné voči trhlinám a spoľahlivo reagujú aj pri extrémnych situáciách (horúčavy, mrazy, silné namáhanie). Vyberte si to najlepšie pre vašu bezpečnosť.

Vzduchový filter

Vzduchový filter slúži na filtráciu vzduchu, ktorý nasáva spaľovací systém motora. Originálne vzduchové filtre Volkswagen sú vyvíjané špeciálne na potreby každého typu motora. Vďaka ich rozmerovej presnosti a kvalite použitých materiálov tlmia hluk motora a aktívne tak prispievajú ku komfortu jazdy. Ak je vzduchový filter zanesený prachom, výkon motora klesá a spotreba paliva rastie. Myslite ekonomicky a šetrite vaše vozidlo i peňaženku. Dodržiavajte predpísané intervaly výmeny vzduchového filtra, predídete tým zbytočným problémom a vaše zdravie i motor sa vám odvďačia!

Stierače

Volkswagen Originálne stierače sú prispôsobené veľkosti a ohybu predného skla vášho vozidla. Aj pri rôznych rýchlostiach si udržiavajú konštantnú prítlačnú silu, nevydávajú žiadne rušivé zvuky a na rozdiel od bežných stieračov poskytujú ešte vyšší výkon stierania.

Zapaľovacie a žhaviace sviečky

Volkswagen Originálne sviečky zabezpečujú úsporné, čisté a efektívne spaľovanie paliva. Váš Volkswagen teda nespotrebuje viac paliva, ako je potrebné.

Štartovacia batéria

Jedna z najdôležitejších elektrických súčiastok vozidla. Volkswagen Originálna štartovacia batéria vďaka svojej konštrukcii, použitým materiálom a najmodernejším technológiám prináša výhody vysokej spoľahlivosti, dlhej životnosti, nekompromisnej bezpečnosti a absolútnej bezúdržbovosti. Váš Volkswagen servisný partner pre vás okrem výmeny zabezpečí aj bezplatnú recykláciu starej batérie.

Filter pevných častíc

Volkswagen Originálny filter pevných častíc (Diesel Particular Filter – DPF) je zariadenie určené na filtráciu pevných častíc a sadzí z výfukových plynov vznetového motora. Filter pevných častíc pozostáva z kovového plášťa, v ktorom je keramické teleso so štruktúrou včelieho úľa z karbidu kremíka s presadenými kanálikmi tvoriacimi sito, cez ktoré plyny prejdú, ale častice nie. Zanášaniu a následnému upchatiu filtra bráni jeho tzv. regenerácia, čo je stav, kedy dochádza k premene častíc na oxid uhličitý. Regenerácia filtra nastáva pri teplotách vyšších ako 350 °C. Životnosť filtra pevných častíc predĺžite používaním predpísaného typu oleja, pravidelným intervalom výmeny oleja, ale aj tankovaním kvalitného paliva.

Kompletné zimné kolesá

Kolesá sú pri každodennom používaní vystavené neustálej záťaži a pneumatiky sú opotrebovávané. Správne “obutie” vášho vozidla je dôležité hlavne vtedy, keď sú cesty pokryté snehom alebo námrazou. Kompletné zimné kolesá z Originálneho príslušenstva Volkswagen sú perfektnou kombináciou štýlu a funkčnosti. Jednoducho sa čistia a sú veľmi odolné, najmä voči soli a posypu.

Strešný box

Volkswagen Originálny strešný box vďaka svojmu aerodynamickému tvaru výrazne redukuje odpor vzduchu, čím minimalizuje aj nepríjemný hluk počas jazdy. Použité materiály robia tento Originálny strešný box odolným voči odlietajúcim kamienkom a neprepustí ani UV žiarenie. Strešný box je stabilný a pevne uchytený na streche aj napriek svojej nízkej hmotnosti. Vďaka systému DuoLift je možné ho otvárať z oboch strán a pomocou 3-bodového centrálneho zamykania je zabezpečený proti krádeži.

Autokozmetika

Volkswagen Originálna sada autokozmetiky:
– kefa na čistenie diskov
– čistiaci prostriedok na disky (500 ml)
– odstraňovač hmyzu (500 ml)
– prostriedok na úrdžbu kokpitu (500 ml)
– handra z mikrovlákna

Volkswagen Originálna sada zimnej kozmetiky:
– nemrznúca zmes 500 ml
– rozmrazovač 500 ml
– ochrana gumených častí 75 ml
– škrabka na ľad

Pozrite si kompletný leták TU.

Audi produkty roka

Audi Service. Buďte originál. Ako vaše vozidlo Audi.

Pri kúpe vozidla značky Audi ste ukázali, že si potrpíte na kvalitu. Aby ste túto kvalitu zachovali aj naďalej, spoľahnite sa na služby autorizovaného servisu Audi. Tu vám vždy dobre poradia a postarajú sa o bezproblémový chod vášho vozidla.

Pri výrobe vozidla Audi sa používajú iba diely, ktoré kvalitou zodpovedajú štandardu značky. Všetky diely prechádzajú podobným procesom vývoja, akým prechádzajú aj vozidlá. Preto sú Originálne diely schválené výrobcom tou najlepšou voľbou pre vás a vaše vozidlo.

Produkty z kategórie Originálne príslušenstvo kvalitatívne aj dizajnovo korešpondujú s vaším vozidlom a s vašou osobnosťou. Paleta príslušenstva je skutočne široká a nájdete v nej všetko potrebné pre vaše pohodlie, bezpečnosť či dovolenkové aktivity.

Audi CarCheck

Každé ročné obdobie so sebou prináša výkyvy počasia, ktoré vplývajú nielen na vás, ale aj na vaše vozidlo. Doprajte mu preto preventívnu prehliadku u vášho servisného partnera. V rámci kontroly Audi CarCheck skontrolujeme vaše vozidlo bod po bode a upozorníme vás na prípadné nedostatky. Záver kontroly potvrdíme aj pri skúšobnej jazde.

Brzdové kotúče

Kvalita súčiastok zohráva pri brzdení rozhodujúcu úlohu. Audi Originálne brzdové kotúče sú odolné voči trhlinám a spoľahlivo reagujú aj pri extrémnych situáciách (horúčavy, mrazy, silné namáhanie). Vyberte si to najlepšie pre vašu bezpečnosť.

Vzduchový filter

Vzduchový filter slúži na filtráciu vzduchu, ktorý nasáva spaľovací systém motora. Originálne vzduchové filtre Audi sú vyvíjané špeciálne na potreby každého typu motora. Vďaka ich rozmerovej presnosti a kvalite použitých materiálov tlmia hluk motora a aktívne tak prispievajú ku komfortu jazdy. Ak je vzduchový filter zanesený prachom, výkon motora klesá a spotreba paliva rastie. Myslite ekonomicky a šetrite vaše vozidlo i peňaženku. Dodržiavajte predpísané intervaly výmeny vzduchového filtra, predídete tým zbytočným problémom a vaše zdravie i motor sa vám odvďačia!

Stierače

Audi Originálne stierače sú prispôsobené veľkosti a ohybu predného skla vášho vozidla. Aj pri rôznych rýchlostiach si udržiavajú konštantnú prítlačnú silu, nevydávajú žiadne rušivé zvuky a na rozdiel od bežných stieračov poskytujú ešte vyšší výkon stierania.

Zapaľovacie a žhaviace sviečky

Audi Originálne sviečky zabezpečujú úsporné, čisté a efektívne spaľovanie paliva. Vaše Audi teda nespotrebuje viac paliva, ako je potrebné.

Štartovacia batéria

Jedna z najdôležitejších elektrických súčiastok vozidla. Audi Originálna štartovacia batéria vďaka svojej konštrukcii, použitým materiálom a najmodernejším technológiám prináša výhody vysokej spoľahlivosti, dlhej životnosti, nekompromisnej bezpečnosti a absolútnej bezúdržbovosti. Váš Audi servisný partner pre vás okrem výmeny zabezpečí aj bezplatnú recykláciu starej batérie.

Filter pevných častíc

Audi Originálny filter pevných častíc (Diesel Particular Filter – DPF) je zariadenie určené na filtráciu pevných častíc a sadzí z výfukových plynov vznetového motora. Filter pevných častíc pozostáva z kovového plášťa, v ktorom je keramické teleso so štruktúrou včelieho úľa z karbidu kremíka s presadenými kanálikmi tvoriacimi sito, cez ktoré plyny prejdú, ale častice nie. Zanášaniu a následnému upchatiu filtra bráni jeho tzv. regenerácia, čo je stav, kedy dochádza k premene častíc na oxid uhličitý. Regenerácia filtra nastáva pri teplotách vyšších ako 350 °C. Životnosť filtra pevných častíc predĺžite používaním predpísaného typu oleja, pravidelným intervalom výmeny oleja, ale aj tankovaním kvalitného paliva.

Kompletné zimné kolesá

Kolesá sú pri každodennom používaní vystavené neustálej záťaži a pneumatiky sú opotrebovávané. Správne “obutie” vášho vozidla je dôležité hlavne vtedy, keď sú cesty pokryté snehom alebo námrazou. Kompletné zimné kolesá z Originálneho príslušenstva Audi sú perfektnou kombináciou štýlu a funkčnosti. Jednoducho sa čistia a sú veľmi odolné, najmä voči soli a posypu.

Strešný box

Audi Originálny strešný box vďaka svojmu aerodynamickému tvaru výrazne redukuje odpor vzduchu, čím minimalizuje aj nepríjemný hluk počas jazdy. Použité materiály robia tento Originálny strešný box odolným voči odlietajúcim kamienkom a neprepustí ani UV žiarenie. Strešný box je napriek svojej nízkej hmotnosti stabilný a pevne uchytený na streche. Vďaka systému DuoLift je možné ho otvárať z oboch strán a pomocou 3-bodového centrálneho zamykania je zabezpečený proti krádeži.

Autokozmetika

Audi set Originálnej zimnej autokozmetiky:
– nemrznúca zmes do -70 °C (500 ml)
– rozmrazovač (500 ml)
– prípravok na leštenie skla (50 ml)
– Handrička na zahmlené sklá
– Škrabka na ľad

Audi taška s Originálnou autokozmetikou:
– Aktívny penový čistič (300 ml)
– Odstraňovač hmyzu (500 ml)
– Nemrznúca zmes (500 ml)
– Prostriedok na hĺbkové ošetrovanieplastov (250 ml)
– Polymérový ochranný vosk (250 ml)
– Šampón s voskom (250 ml)
– Leštenka na sklo (50 ml)
– Handrička z mikrovlákien
– Špongia na lepšie odstránenie hmyzu
– Špongia

Pozrite si kompletný leták TU.

Cenná rada pri dovoze vozidla

Kde získať potvrdenie o prevzatí zodpovednosti za nakladanie s odpadom pochádzajúcim z vozidla, ktoré je individuálne dovezeným vozidlom? 

Podľa Zákona o odpadoch č. 79/2015 Z. z. § 61 odsek 2 až 6, je povinnosťou koordinačného centra alebo výrobcu vozidiel vystaviť potvrdenie so značkou vozidla, ktorá sa zapisuje do osvedčenia o evidencii. Potvrdenie slúži na Okresnom úrade na preukázanie prevzatia zodpovednosti.

 Internetový portál iDovoz.sk umožňuje žiadateľovi elektronicky požiadať o potvrdenie k vozidlu na základe VIN čísla. Zadaním VIN čísla a uhradením určeného poplatku za prevzatie zodpovednosti vystaví koordinačné centrum alebo výrobca vozidiel potvrdenie a elektronicky ho doručí na emailovú adresu žiadateľa, alebo ho umožní stiahnuť z internetového portálu vo forme PDF dokumentu.

Podrobné informácie a postup na získanie potvrdenia nájdete na nasledujúcom odkaze.

https://www.idovoz.sk/

ŠKODA uvádza bezdrôtové nabíjanie telefónov

ŠKODA rozširuje ponuku moderných prvkov infotainmentu. Od apríla 2016 si môžu zákazníci po novom objednať modely Superb a Octavia s phoneboxom s bezdrôtovým nabíjaním. Kompatibilný smartfón je vďaka tomu bezdrôtovo spojený s anténou a indukčne sa nabíja podľa štandardu Qi.

V prípade Phoneboxu s bezdrôtovým nabíjaním sa jedná o evolúciu súčasného Phoneboxu, ktorým je už možné vybaviť modely ŠKODA Superb a ŠKODA Octavia. Jeho technickým srdcom je planárna anténa. Tá prostredníctvom indukcie komunikuje so smartfónom a prevádza signál do antény automobilu. Phonebox kombinuje dobrú kvalitu zvuku a vysokú istotu spojenia s komfortnou obsluhou.

Phonebox s bezdrôtovým nabíjaním bude v ponuke pre modely Superb a Octavia na jar 2016, prvýkrát ho značka predstaví na autosalóne v Ženeve. Phonebox je schopný indukčne, podľa takzvaného Qi-Štandardu, nabíjať smartfóny, ktoré sú touto funkciou vybavené. Elektrický prúd prechádza cievkou vo dne phoneboxu s bezdrôtovým nabíjaním k prijímacej cievke v telefóne. Počas nabíjania si vysielač a prijímač vymieňajú dáta, aby zaručili optimálny prenos energie. Počas nabíjania zostáva telefón plne použiteľný.

Technológiou Qi je už vybavený celý rad smartfónov značiek Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung alebo Sony. Pri iných prístrojoch ako napríklad iPhone, umožňuje indukčné dobíjanie špeciálne dokúpený kryt.

/Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o., 19.2.2016/

Získali sme cenu “TOP Servis 2015”

po osemnásty krát sa zišli významné osobnosti automobilového biznisu na Slovensku, aby slávnostne odovzdali ocenenia čitateľskej súťaže Auto magazín Awards. V kategórii Limuzíny a sedany najviac presvedčila ŠKODA Superb.
Tradíciou je tiež odovzdanie ocenení Auto opravár a Auto servis roka, tohtoročnou novinkou je ocenenie TOP SERVIS. Auto Magazín ich udeľuje spoločne s akciovou spoločnosťou Allianz – Slovenská poisťovňa. Sme naozaj veľmi hrdí, vďační a poctení, že IMPA Bratislava ako jediný servis ŠKODA v Bratislave obhájila prvenstvo v tejto kategórii už po 4. krát.

Ďakujeme.

Kontrolujete hladinu oleja pravidelne?

Kedy naposledy ste si skontrolovali hladinu motorového oleja?

Nízka hladina oleja v motore môže spôsobiť jeho vážne poškodenie. Zároveň platí, že aj príliš vysoká hľadina oleja je pre motor škodlivá. O to dôležitejšia je pravidelná kontrola.

Ako doplniť olej správne? Dodržte tieto zásady:

  • odstavte motor a počkajte 3-4 minúty, aby olej stiekol do olejovej vane
  • vytiahnite olejovú mierku a utrite ju čistou handrou
  • mierku vložte späť a opäť vytiahnite
  • skontrolujte výšku hľadiny na mierke
  • hladina nesmie klesnúť pod vyznačené minimum, zároveň nesmie stúpnuť na vyznačené maximum
  • ak je potrebné olej doliať, otvorte príslušné veko a opatrne dolejte olej správnej špecifikácie (špecifikáciu zistíte podľa servisnej knižky)
  • odporúčame doliať olej radšej na viac krát po menších častiach, aby ste nedoliali príliš veľa
  • po doliatí počkajte 3-4 minúty, aby olej stiekol do olejovej vane a opäť skontrolujte hladinu oleja na olejovej mierke
  • v prípade, že zistíte príliš vysokú hladinu oleja, je nevyhnutné okamžite navštíviť najbližší servis

Kontrolujte pravidelne hladinu motorového oleja a majte vždy po ruke litrové balenie vhodného motorového oleja pre prípadné doplnenie.